Polisowy blog

Czym jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego przy kredycie mieszkaniowym?
Wiele osób może zastanawiać się co to jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego i czy taki zapis jest w ogóle zgodny z polskim prawem. To dodatkowe zabezpieczenie dla banku sprawia, że wysokość kredytu ulega zmianie – niestety na niekorzyść klienta.

Likwidacja szkody po zalaniu mieszkania
Zalanie mieszkania jest jedną ze szkód, która znajduje się w zakresie zdarzeń losowych. Ale samych rodzajów niekontrolowanego wycieku czy przecieku wody może być kilka i nie każdy z przypadków kwalifikuje się do wypłaty świadczenia. Zanim do wypłaty odszkodowania dojdzie, należy pamiętać o wykonaniu niezbędnych czynności.

Czy można mieć dwa ubezpieczenia mieszkania?
Cena polisy mieszkaniowej jest stosunkowo niska w zestawieniu z innymi rodzajami ubezpieczeń. Wydatek ok. 200 zł w skali roku nie jest granicą zaporową dla przeciętnego lokatora, dlatego wiele osób zastanawia się nad powiększeniem sumy ubezpieczenia dokupując inny produkt polisy mieszkaniowej. Czy to się opłaca?

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia domu lub mieszkania
Ubezpieczenie nieruchomości to umowa na czas określony. W większości przypadków Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują wykupienie zakresu ochrony w pełnym cyklu, czyli na 12 miesięcy. Ale co zrobić w sytuacji, jeśli okaże się, że konkurencyjna firma ubezpieczeniowa proponuje więcej dodatków za identyczną stawkę? Czy można wypowiedzieć umowę?

Ubezpieczenie mieszkania w stanie deweloperskim
Osoby, które noszą się z zamiarem kupna nowego mieszkania prosto od dewelopera powinny ubezpieczyć nieruchomość w momencie podpisania aktu notarialnego. Gdy jednak odbiór nastąpi wcześniej, kto wtedy odpowiada za straty w lokalu, który jeszcze nie został zamieszkany?

Dlaczego ubezpieczenie mieszkaniowe nie obejmuje wilgoci i grzybów?
Istnieje kilka sytuacji, w których, pomimo wykupionej polisy na dom czy mieszkanie, nie otrzymamy odszkodowania. Wszelkie wyłączenia odpowiedzialności znajdują się zawsze w OWU. Warto się z nimi zapoznać już na etapie wyboru polisy, by uniknąć przykrych niespodzianek.